h1

Kanal 7 İzle Seyret

07 Nis 2009

 

Kanal 7, 27 Temmuz 1994’te İstanbul’da yayın hayatına başlayan yapan ulusal televizyon kanalı.

 

Programlar

Eğlence

Memleket Havaları

Ebru İle Paylaştıkça

Nur Ertürk’le Her Sabah

Serdem’le Her Dem

Mahmut Tuncer’le Bir Aşk Hikayesi

Mahmut Tuncer Show

Yarışma

Göster Kendini

Yaşam

Deniz Feneri

Muhabbet Kapısı

Asr-ı Saadet’ten Tablolar

Haber

Haber Saati

Hafta Sonu Haberleri

Kanal 7’de Sabah

Öğle Haberleri

Haber Maratonu

İskele Sancak

Başkent Kulisi

Yaşayan Ekonomi

Fuar Dünyası

Diziler

Sarı Sarı Liralar

 

Tartışmalar

Sermaye Azaltımı

Yeni Dünya İletişim A.Ş. adına kayıtlı olan şirket 14.6 milyon YTL sermayesini Eylül 2008 itibarıyla ortaklarına dağıtarak sermaye azaltımına gitti ve 403.2 bin YTL’ye indirdiği sermayesini Hayat Görsel Yayıncılık A.Ş.’ne devretti. Türkiye’de şirketlerde sermaye azaltımına rastlanmaması ve bu durumun Almanya’da el konulan Deniz Feneri e.V. derneği ile bağlantısı olduğu iddiaları ortaya atıldı.

Almanya’da hisse satışı

Kombassan eski yönetim kurulu başkanı olan Haşim Bayram ve Sivas eski Belediye Başkanı Temel Karamollaoğlu, Kanal 7 televizyonu kuruluşu esnasında Almanya’da yaşayan Türk’lerden cami ve derneklerde yaptığı konuşmalarda kanalın kuruluşuna katılmaları için çağrı yapmıştı. Millli Gençlik Vakfı’na bağlı Hannover Ayasofya Camii’nde yaptığı konuşmada cami cemaati, televizyonun hisselerine para yatırmaya davet edilmiş ve bunun sadece kârlı bir yatırım olmayıp aynı zamanda manevî değeri olan bir iş olduğu duyurulmuştu.

 Sahte noter vekaleti

Almanya’da görülen Deniz Feneri e.V Davası hükümlüsü Mehmet Gürhan, Türkiye’deki tüm malvarlığını alma, satma ve devretme yetkisine haiz noter vekaletnamsini Kanal 7 başkanı Zekeriya karaman’a vermiş ve Zekeriya Karaman bu vekaletle Almanya’da tutuklu Mehmet Gürhan’ın menkul ve gayri menkullerinde tasarrufta bulunmuştu. Vekaletin verildiği tarihte Mehmet Gürhan’ın Almanya’da tutuklu bulunması nedeniyle noter belgesinin sahte olduğu ortaya çıktı ve İstanbul 10. noteri hakkında soruşturma başlatıldı.

 Recai Kutan’ın davası

Recai Kutan, elindeki Kanal 7 hisselerinin sermaye arttırımı ve benzeri hileli yollarla alındığı veya eritildiği iddiasıyla 7. Asliye Ticaret Mahkemesine başvurarak Kanal 7 ‘yi dava etti. Zekeriya Karaman 1998 yılında Kutan’ın hisseleri devrettiğine ilişkin belgeyi mahkemeye sundu. Saadet Partisi genel idare kurulu üyesi Oğuzhan Asıltürk Kanal 7 tarafından Kutan’ın imzasının taklit edilerek sahte belge üretildiğini iddia etti. Recai Kutan davadan çekildiği için dava karara bağlanamadan kapandı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: